Historia

Działania na rzecz rozwiązywania problemu niedożywienia wśród dzieci oraz młodzieży rozpoczęliśmy w 2003 roku jako oddział warszawskiej Fundacji „Pożywienie Darem Serca”.

W roku szkolnym 2003/2004 posiłki dostarczaliśmy własnym transportem dla 60-ciorga dzieci, 20 szt. do  PSP nr 19 ul. Energetyków 10, 40szt. do PSP Lesiów  razem przekazaliśmy 9000 szt. Gorące posiłki przygotowaliśmy w kuchni w domu weselnym, dzięki przychylności właścicieli.

1 2

Od 09.08.2005 r. działamy jako odrębna organizacja pod nazwą Fundacja „Dobry Duszek”. Po rozpoznaniu potrzeb postanowiliśmy utworzyć własną kuchnię przy ul. Mokrej 2. Darczyńcą lokalu o pow. 200m2 jest pan Józef Chmurzyński, właściciel firmy Wytwórnia Betonu.

Tak wyglądał lokal, w którym powstawała kuchnia.

3 45

Kolejny etap budowy, na którym byliśmy.

Wykonaliśmy:

• instalację wodno-kanalizacyjną, instalację CO, instalację gazową,
  • zakupiliśmy urządzenia central wentylacyjnych,
  • zamontowaliśmy przewody wentylacyjne wewnątrz pomieszczeń.

W grudzień 2008r. zamontowaliśmy kominki wentylacyjne, centralne okapy kuchenne.

Następnie były wykonane:

1. roboty budowlano-wykończeniowe,
  2. wyposażenie kuchni.

styczeń 2010r  prace wykończeniowe w lokalu – kuchnia i jadalnia.

W dniu 11 grudnia 2010 r. o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie kuchni w Fundacji „Dobry Duszek” ul. Mokra 2.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Sz.P. Joanna Przetakiewicz-fundatorka, która sfinansowała prace remontowo-wykończeniowe i pomogła wyposażyć kuchnię w podstawowy sprzęt oraz Sz.P. Józef Chmurzyński-darczyńca lokalu.